O čom je vlastne nanotechnológia?

Nanotechnológia je nový vedný odbor ,ktorý sa zaoberá výskumom a zámerným upravovaním štruktúry materiálov na úrovni atómov a molekúl pomocou špeciálnych metód za účelom zmeniť ich vlastnosti a charakteristiku. Všetky veci okolo nás sa skladajú z atómov a vlastnosti týchto látok závisia na tom,ako sú jednotlivé atómy v danej látke usporiadané. Keď napríklad správne zoradíme atómy v kúsku uhlia, môžeme vytvoriť diamant. Keď správne zoradíme atómy vody ,prachu a vzduchu môžeme dostať napr. mrkvu. :-) Nanometer je pre väčsinu ľudí iba pojem: je to jedna miliardtina metra (109 ), čo znamená rozmer 50 tisíc krát menší ako ľudský vlas.
technologia
Jeden nano-štruktúrový element je proti futbalovej lopte taký veľký ako futbalová lopta proti zemeguli.


Čo robíme

Snažíme sa poskytnúť produktové riešenie pre rôzne druhy povrchov a zlepšovať doteraz poznané vlastnosti materiálov. V blízkej budúcnosti plánujeme rozvíjať spoluprácu s firmami,ktoré majú záujem rozšírit svoju produktovú líniu o nanoaplikácie a zvýšiť hodnotu svojich produktov na hi-tech úroveň. V búducnosti by nám práve nanotechnológie mali pomôcť vyvinúť novú generáciu nanoproduktov a materiálov,ktoré budú odolnejšie ,pevnejšie , ľahšie . . . a bez nežiadúcich vlastností.
Nanotechnológia by nám v budúcnosti mala umožniť :

  • umiestniť každý atóm na správne miesto
  • vytvoriť akúkoľvek štruktúru na atomárnej úrovni s požadovanými vlastnosťami
  • znížit výrobné náklady približujúce sa cene samotného materiálu

Čo môžeme urobiť pre Vás a Vašu firmu?

Nanotrading® s.r.o sa svojimi aktivitami môže spolupodieľat na prípravných informačných a produktových riešeniach konkrétnych zámerov súvisiacich s nanotechnológiou. Prioritou je reálne analyzovať a vyhodnocovať hodnotu inovatívnych projektov, cielene vyhľadať, odporučiť a uvádzať aplikácie a produkty s požadovanými vlastnosťami. Možeme zvýšit hodnotu Vašich terajších produktov pomocou povrchovej nanotechnológie na hi-tech úroveň, čím získa Vaša firma konkurenčné výhody a stane sa jedinečnou , inovatívnou firmou v svojej oblasti . Plánujeme sa podielať a zároveň propagovať informácie o výskume,smerovaní a projektoch spojených s nanotechnologickým výskumom aj na Slovensku v rámci budúcich rámcových programov v SR a v EU .