ponozky Čarovné ponožky

Nielen James Bond, Harry Potter a americký kozmonauti, čarovné ponožky s nanočasticami striebra v šatníku a voňavé a zdravé nohy teraz môžete mať aj vy.

Čo všetko ponožky nanosilver dokážu ?

 • majú predovšetkým výrazne širokospektralne antibakteriálne účinky a ako také vstrebávajú pot, likvidujú baktérie a eliminujú zápach nôh aj po celodennom nosení. Slúžia ako prevencia plesní, mykóz a ekzémov a pomáhajú ich odstrániť.
 • sú netoxické, nedráždivé, nevyvolávajú alergické reakcie urýchľujú hojenie rán a oderov.
 • zlepšujú prekrvenie nôh a majú tak priaznivý vplyv na poruchy krvného obehu či bércové vredy
 • zbavujú pocitu studených nôh a predchádzajú omrzlinám
 • sú veľmi kvalitné, bežné parametre majú rovnaké ako iné značkové ponožky na trhu a v mnohom sú aj lepšie
 • majú schopnosť absorcie, sú priedušné, pružné a poskytujú príjemný pocit tvarom a zosilenou šľapou umožňujú dlhodobé a pohodlné nosenie
 • ošetrujú sa rovnako ako bežné ponožky a ich kvalita a účinnosť neklesá ani po 100 vypraniach.Komu sú ponožky nanosilver určené ?

 • ako pracovné a zdravotné oblečenie novej generácie súčastne sú nutnosťou pre každého, koho dolné končatiny produkujú väčšie množstvo potu
 • vhodné pre každodenné nosenie aj pre nosenie v náročných podmienkach
 • sú vymoženosťou pre cyklistov, pre horolezcov a turistov, pre bežcov, golfistov a pre športovcov vôbec
 • skvelým riešením pre ľudí, ktorým ku každodennej práci patrí pracovná obuv, pre stavebných, továrnych alebo lesných pracovníkov, pre automechanikov, pre skladníkov a ďalšie pracovné profesie
 • užitočným doplnkom pre vojakov, policajtov, strážnikov a ďalšie ozbrojené zložky, rovnako ako aj pre hasičov
 • spásou pre rybárov alebo poľnohospodárov (všetci si vieme predstaviť, aké to asi je mať na nohách večšiu časť dňa čizmy)
 • vítanou súčasťou šatníkov pre manažérov alebo obchodných cestujúcich, ktorí sa po obede vyzúvajú u milenky z poltopánok... :-)


Nech už riešite problém ako odstrániť nadmerné potenie nôh alebo vám (a vášmu okoliu) jednoducho len nohy dvakrát nevonia, ponožky nanosilver a ich vysokú kvalitu a nadmieru praktické vlastnosti oceníte v každom prípade. Ani na týždenné pochodové cvičenie si už so sebou nepotrebujete brať viac ako dva páry ponožiek. Rovnako tak ich oceníte vo vlaku, v autobuse alebo lietadle, bez toho aby ste dopadli ako Britney Spearce alebo bieloruskí muži na trati Minsk-Moskva.


Z čoho sú ponožky nanosilver vyrobené a na akom princípe fungujú ?

technologia

Ponožky nanosilver sú bavlnené, s prídavkom lycry a impregnované nanočasticami striebra. Striebro je okrem iného bezpečné a účinné antibiotikum. Ionty striebra ovplyvňujú látkovú výmenu bunečného systému baktérii, potlačujú dýchanie a bazálny metabolizmus na elektrónovej úrovni a dopravu substrátu v bunečnej membráne. Antibiotický a fungicidný účinok nanostriebra je daný jeho priamym prienikom do baktérie a jeho reakciou s SH skupinami oxidačných metabolických enzýmov baktérie a tým k jej uduseniu. Ďalší antibakteriálny účinok je spôsobený vytváraním aktívneho kyslíka. Baktérie naviac nezískavajú rezistenciu voči týmto kovom, čo je výhoda proti klasickým antibiotikám.

Nanočastice striebra (s rozmermi v rozmedzí 1 - 100 nm) pod obchodným označením nanosilver(TM) likvidujú nasledujúce kmene baktérií:

Escherichia coli, Methicillin resistant Staphylococcus aureus, Chlamydia trachomatis, Providencia stuartii, Vibrio vulnificus, Pneumobacillus, Nitrate-negative bacillus, Staphylococcus aureus, Candida albicans, Bacillus cloacae, Bacillus allantoides, Morgan's bacillus (Salmonella morgani), Pseudomonas maltophila, Pseudomonas aeruginosa, Neisseria gonorrhoeae, Bacillus subtilis, Bacillus foecalis alkaligenes, Streptococcus hemolyticus B, Citrobacter, and Salmonella paratyphi C. a viac než 600 ďaľších patogénov.