pouzitie_uvod.jpg Využitie Nanosilver-u v rôznych oblastiach:
 • Zdravotníctvo a farmaceutický priemysel
 • Potravinársky a gastro priemysel
 • Kožiarsky a obuvnícky priemysel
 • Textilný priemysel
 • Drevársky priemysel
 • Stavebníctvo
 • Elektro spotrebný priemysel
 • Vzduchotechnika
 • Transport a doprava
 • Hygiena
 • Šport a rekreácia
 • Domácnosť, škola, práca
 • Poľnohospodárstvo

Použitie a aplikácie : Vďaka svojmu neškodnému účinku na ľudské telo je možné použiť a aplikovať nanosiliver do bežných vecí každodennej potreby a pretvoriť ich na produkty s antibakteriálnymi vlastnosťami napr. využitie pri hygienických produktoch,kozmetických produktoch, v elektronike, medicíne, stavebníctve, potravinárstve,chemickom priemysle atď.

 • antibakteriálny cement, omietky, protizápachové nátery(v nemocniciach, školách...)
 • nátery a farby(na olejovej, vodnej, epoxy báze),antibakteriálne prípravky na úpravu povrchov
 • antibakteriálne tapety, papier, filtre, nanoaditíva do polymérov, hydrofóbne aplikácie
 • prípravky na úpravu vody v bazénoch, kúpaliskách a pitnej vody
 • špeciálne uplatnenie pri "samoozdravujúcich procesoch" pomáhajúcich pri náprave škôd spôsobených človekom na životnom prostredí.


Produkty hygieny:
 • nanosilver zubné pasty, kefky, mydlá, šampóny, produkty pre ústnu hygienu, antibakteriálne spreje do topánok , osobnú a čistiacu hygienu,deodoranty,kozmetické prípravky pre pleť, wellness produkty … atď.

silver006.jpg, 13 kB

Na toalete a WC
Antibakteriálne produkty. Je skutočne pekné vedieť, že predmety a veci, ktoré používajú aj druhí ľudia sú antibakteriálne a "čisté" od bakteriálnej flóry.Samozrejme, že ak sú produkované s NANOSILVER ako integrál komponentom.silver007.jpg, 14 kB

Detské produkty
Musíme dbať o komfort a mať pocit, že naše deti používajú sterilné a skutočne čisté produkty. Nanosilver sterilita má dlhotrvajúci efektje stála, permanentná.Všetky jednoduché baktérie sú paralyzované a nemajú šancu do 2-6 minút. Prirodzene, zabudované nanosilver molekuly v predmetoch nepredstavujú riziko pre deti.silver008.jpg, 13 kB

Starostlivosť o telo-body care
NANO SILVER úspešne likviduje a ničí baktérie. Je aplikovateľný a používaný v antibakteriálnych produktoch každodennej potreby ľudí. NANO SILVER neobsahuje Triclosan ( bežne používaný vysoko toxický prvok s karcinogénnym účinkom ), ktorý je bežne používaný ako dezinfekčný komponent v mydlách, zubných pastách atď.pouzitie_farmacia.jpg, 30 kB

Farmácia
NANO SILIVER sa môže ako dodatok použiť do krémov, gélov a mastí. Aplikácia je možná do všetkých oblastí, kde sa vyžaduje predĺžený antibakteriálny účinok.


Produkty pre medicínu,farmáciu:
 • antibakteriálne pomôcky, náplaste, obväzy, nádoby, obaly na lieky, krémy, vitamíny
 • nanosilver nástrek a zušlachtenie povrchu chrániace pred baktériami, atď.

pouzitie_farmacia2.jpg, 33 kB

Farmácia
Jeden z najväčších významov a aplikácie NANO SILVER je v balení liekov. Vďaka nízkej cene NANO SILVER, ktorá prakticky nemá žiadny efekt na cenu balenia sa poukáže na antibakteriálne funkcie a význam baliacich materiálovso zabudovaným NANOSILVER-om v nich. bez efektu na cenu zabezpečíme permanentnú ochranu pred infekciou a zároveň chránime zabalené produkty.

silver025.jpg, 39 kB

Medicína
Farby a plasty s nanokompozitom NANOSILVER. Táto kombinácia umožňuje kompletnú a permanentnú sterilizáciu.silver010.jpg, 23 kB

Sterilné oblečenie, pracovná obuv a odev, matrace a obliečky
Impregnované s NANO SILVER poskytnú permanentnú antibakteriálnu ochranu. Pri praní dochádza k zanedbateľnej strate malých siliver molekúl a zušľachtenie povrchu sa môže pre dosiahnutie dezinfekčných vlastností zopakovať až po 50 praniach,počas ktorých ste v bezpečí.


pouzitie_nemocnice.jpg, 34 kB

Nemocničné ordinácie, čakárne a lekárske izby
Najväčšie množstvo baktérií, ktoré môžu zapríčiniť chorobu, existuje v nemocnici. Občas sa po operácii vyskytne infekcia, ktorá nemá s operáciou nič spoločné. Približne 10 až 17% pacientov dostane infekciu v krajinách s vysokým lekárskym štandardom. Permanentná antibakteriálna funkcia je niečo, čo sa nutne vyžaduje. Vďaka NANO SILVER podlahe, stene, stropu, okennému parapetu, radiátoru, lôžku, stolu a ďaľšiemu vybaveniu sa zabezpečia dokonalé antibakteriálne vlastnosti.


pouzitie_bandaze.jpg, 18 kB

Bandáže, obväzy, náplaste...
Efektívnejšie chránia pred baktériami z vonkajšej strany a nedovolia preniknúť baktériám popod ako pri existujúcich riešeniach. Ohodnotenie významu NANO SILVER sa zvyšuje použitím populárnej metódy.

Produkty pre potravinársky,obalový a odevný priemysel:
 • obalové antibakteriálne fólie, antibakteriálne prísady a nanokompozity do plastov, obalov
 • textilný priemysel: široké využitie v tomto priemysle od textilných vyrobných materiálov až po konečné hotové produkty
 • nanosilver: antibakteriálne ponožky, topánky, vodoodpudivé a dezinfekčné nástreky , obuv, obleky, látky, vlákna


silver011.jpg, 24 kB

Pracovné povrchy, povrchy stolov, pultov...
Zvýšená hygiena ako výsledok používania antibakteriálnych plastov. Použitie a kompozit NANO SILVER znižuje šance mikróbov na týchto povrchoch, ktoré sa často a frekventovane používajú.


silver027.jpg, 28 kB

Obuv
Topánky bývajú miestom,kde baktérie nachádzajú dobré podmienky-vlhkosť a pot slúžia ako liaheň pre delenie a rozvoj bakterií. Všetky elementy topánky od podrážky po vrch môžu fungovať ako antibakteriál s použitím NANO SILVER. Toto dáva permanentnú ochranu pred šírením húb a baktérii.pouzitie_nabytok.jpg, 25 kB

Čalúnený nábytok bez roztočov
Nábytok a textil bez baktérií má za následok menšie množstvo roztočov, ktoré sa živia práve baktériami a tie sú v ich potravinovom reťazci. Bez nich nenájdu roztoče "živnú" pôdu, čo ocenia najmä alergici, ktorí vďaka tomu žijú zdravšie.


silver026.jpg, 21 kB

Obaly a materiál pre tekutiny
Prostredníctvom a vďaka NANO SILVER systému, plastové obaly pre mlieko, vodu,džús a ďalšie tekutiny môžu zabezpečiť čerstvosť a dhlšiu ochranu. Použitím Nanosilver v rôznych častiach obalov všetky baktérie budú účinne odstránené. Nanosilver molekuly môžu byt priamo zabudované do materiálu, čo vytvára nové možnosti pre celý potravinársky priemysel, keď sa jedná o myšlienku "bez mikroorganizmov".


pouzitie_balenie.jpg, 27 kB

Balenie a obaly pre tisíc možností využití
Vďaka priaznivej a nie vysokej cene NANO SILVER, Môže byť univerzálne využitý pri obaloch, kde produkty prichádzajú do kontaktu s veľkým množstvom klientov a existuje veľká reálna možnosť mikrobiologickej nákazy a neskôr infekcie.

silver014.jpg, 28 kB

Obalové materiály pre fólie
Produkty zostávajú čerstvé na dlhší čas a tým sa predlžuje ich dátum spotreby -môže, aj vďaka NANOSILVER!?! Geniálne!


pouzitie_obaly.jpg, 51 kB

Obaly a obalové príslušenstvo
S NANOSILVER plastovými obalmi zvýšime hygienu a zároveň znížime riziko "pokazenia produktu" v bežnom doterajšom obale bez použitia NANOSILVER...

Benefity použitia silver000.jpg, 2 kB plastics
 • Nové možnosti pre HACCP systems (Hazard Analysis and Critical Control Point System) - pomoc, ktorou dosiahneme bezpečnosť a kvalitu v hospodárstve.
 • Eliminácia bezpečnostných rizík v potravinárstve - nová metóda pomáha vo všetkých fázach výroby a distribúcie.
 • Nové možnosti v použití pre GMP systeme ( Good Manufacturing Practice ) - napr. v:
  • výroba a príprava predmetov, doplnkov dennej potreby
  • prístroje a doplnky
  • skladovanie materiálu a jeho distribúcia
  • personálna hygiena
 • Redukcia zdravotných rizík znížením množstva nebezpečných mikróbov ako v súčasnosti, ktoré môže byť bez redukcie nebezpečným zdrojom nákazy pre ľudské zdravie
 • Predĺženie dátumu spotreby produktov pre potravinársky priemysel (expiry date)
 • Deklarácia vhodnej a primeranej starostlivosti vo všetkých procesoch a spôsoboch, že produkt je bezpečný. V prípade sporov, že produkt nespĺňa deklarované vlastnosti, výrobca alebo dodávateľ vďaka zvýšenej starostlivosti poukazuje na primeranú starostlivosť a väčšou šancou vyhnúť sa postihom.
 • Marketingové hľadisko - zvýši a rozvinie predaj, ponúkne lepšie riešenia pre klientov atď.
Nová generácia plast. výrobkov a elektrospotrebičov:
 • vodivé plasty, plasty so špeciálnymi vlastnosťami …atď.
 • nová nanosilver generácia chladničiek, práčiek, vysávačov…atď.


silver015.jpg, 16 kB

Chladničky, práčky, vysávače, elektrospotrebiče...
Multikombinovaná ochrana pre uskladnené jedlo a potraviny. Vďaka použitiu nanomolekúl nanosilveru v štruktúre plastu napr.práčky, chladničky, materiálové plasty,koše,farba,vnútro(možné aj na vonkajšom povrchu elektrospotrebiča), získame vysoký stupeň permanentnej ochrany a antibakteriálnych vlastností. Baktérie a huby sú efektívne zničené, čo nám umožní dlhšie a efetívnejšie využíval bežné spotrebiče s "novými vlastnosťami" pri mrazení, praní atď. Žiadne zápachy z chladničky, dokonalé čisté prádlo z práčky. ...Odteraz bez mikroorganizmov!


silver016.jpg, 14 kB

V domácnosti, kuchyni...
Kuchynské pomôcky a stroje sú zásobárňou a skladom nebezpečných bakteriií, predovšetkym ťažšie prístupné a čistiteľné miesta. NANO SILVER antibakteriálne plasty sú úspešným ničiteľom baktérií v celej svojej mase, nie iba na povrchu predmetu. Je jedno, či sa niečo zlomí, odlomí alebo poškriabe na povrchu produktu, nanosilver aplikácie majú stále antibakterialny účinok v dobrej kondícii.silver028.jpg, 27 kB

Intenzívny tréning,športové vybavenie.
Približne 250.000 potných bodov, ktoré sú na ľudskom chodidle môžu vyprodukovať 500 ml potu počas dňa. Potenie je prirodzený proces, potrebný na vyrovnanie rozdielov teploty v tele. Vďaka poteniu si regulujeme telesnú teplotu vylučovaním odpad.látok. Pot vo svojej podstate je bez zápachu. Nepríjemný zápach vzniká práve vďaka spojeniu s baktériami. NANO SILVER zabráni tomuto procesu "spojenia", nezlepí a neutesní póry ako bežné antirespiranty, nie je proti prírode. Premôže baktérie a zabráni baktériám pôsobiť v materiáloch a tým zabráni "spojeniu" potu s baktériami, ktoré už usmrtil.


pouzitie_kresla.jpg, 35 kB

Kreslá, stoličky a reštauračný nábytok
Tieto veci je tiež možné spojiť s technológiou NANOSILVER. Zmrzlina, opaľovacie oleje a ľudský pot zanechávajú na povrchu nábytku oázu pre baktérie. Dotykom tohto povrchu sa môžeme nakaziť cudzími baktériami. Naše vlastné baktérie nás chránia proti cudzím baktériám. Musíme pamätať na fakt, že existujú baktérie, ktoré nás infikujú už pri dotyku.


pouzitie_jazierka.jpg, 33 kB

Jacuzzi a jazierka
Veľmi nebezpečné miesto - kde lethal bacteria legionella a huby sa koncentrujú!!! Jacuzzi a jazierka s kontaminovanou vodou sú "bakteriologická bomba", ktorá môže zabíjať. Niekoľko tisíc prípadov smrti v Európe je práve vďaka legionella infekcii. Chlór nie je vždy účinny a stabilný pre UV lúče zoslabujúce účinnosť. NANOSILVER koncentrácia 40 - 50 ppb (l.e. 0,04 - 0,05 ppm) pomôže tento problém efektívne vyriešiť.Uviedli sme zopár príkladov, že NANOSILVER ako účinný antibakteriálny fenomén zmení naše doterajšie vnímanie pojmu dezifekcia, čistota a sterilizácia.
Podrobné informácie ohľadom NANOSILVER pre Vás pripravujeme na novopripravovanej informačnej stránke www.nanosilver.sk, ktorá bude čoskoro dokončená.


© 2006 Copyright Nanotrading® s r.o. Všetky práva vyhradené.