Povrchy a materiály :

Všetky bežné materiály sa môžu virtuálne zušľachtiť a vylepšiť! Je skutočne jedno, či sa jedná o sklo, drevo, keramiku, kov, plast, textil, kožu atď. Našou počiatočnou špecializáciou na povrch skla a NANO E2C aplikácií v stavebnom a automobilovom priemysle uvádzame a propagujeme nano produkty určené pre tento segment.
Sklo môže mať rôzne vlastnosti: môže byť tenké niekoľko milimetrov až po hrúbku niekoľkých centimetrov. Môže byť špeciálne vytvrdené, bezpečnostné, číre, tmavé ,brúsené ,matné ,opracované laserom, potiahnuté fóliou, pokovené, laminované,pieskované atď. Sklo je jednoducho variabilné. Sklo je len jeden z príkladov pre Vašu inšpiráciu. Ak neviete nájsť Vašu oblasť pôsobnosti resp. potrebnú aplikáciu v uvedených oblastiach, jednoducho sa spýtajte nás. Sme pripravení a "naštartovaní" vytiahnuť množstvo dobrých nápadov z vývojových kancelárskych zásuviek.

Inovácia povrchov s NANO easy to clean a "Sen o čistení":

Materiál a povrch zostávajú čisté po dlhú dobu. Nečistoty, olej, voda jednoducho nepriľnú k povrchu a sú odpudzované, vodný kameň sa neusadí, alebo môže byť jednoducho "odplavený z povrchu" vďaka daždovým kvapkám. To znie ako "Sen každej domácej pani" alebo sci-fi vízia projektanta z priemyselnej oblasti. Tieto javy sa však už stali skutočnosťou. Umožňujú stať sa niektorým sektorom priemyslu vďaka nanotechnológií viac produktívnejšími.

NANO E2C produkty boli vyvinuté a testované pre rôzne povrchy a materiály. Zušľachtené povrchy a materiály sa stali vdaka novým získaným vlastnostiam odolnejšími s plne funkčným požadovaným povrchom. Pri zušľachtení vlákien a textilu sa vytvára nano bariéra, ktorá zabráni nečistotám, mastnote a vode preniknúť a priľnúť k povrchu. Oblečenie a textílie napr v autách, lietadlách, autobusoch, vlakoch, bežných odevoch sú dlhodobo chránené a jeho čistenie a údržba sa stáva "detskou hračkou" bez používania agresívnej chémie. Prírodný kameň a betón sa stáva "dlhodobo odolný" a ľahkou údržbou len s tlakovou vodou sa zabráni natrvalo priľnúť nečistotám a vodnému kameňu k povrchu. Chráňte si svoj majetok a hodnoty. Jednoducho, s Easy to clean.

V poslednej dobe sú veľmi obľúbené "Hydrofóbne aplikácie", pri ktorých voda jednoducho "odperluje" z povrchu a kvapalina sa správa ako ortuť alebo lopta na povrchu. Ten istý efekt sa dosiahne aj napr. s olejom. A hovoríme o oleofóbnom efekte povrchu. V skratke povedané, dokážeme každý povrch upraviť s hydrofóbnym efektom, nezáleží či je to sklo, kov, plast, drevo, textil.. atď. Kvapalina jednoducho "odperluje" z povrchu napr. čelného skla auta, fasády, výkladu, topánky, sprchového kúta .... a povrch si zachová svoj lesk a pôvodný stav .Zároveň sa povrch ľahšie čistí a udržuje. Výhody oceníte aj pri bežnom textile , plastové a lakované plochy zostávajú stále "ako nové".

Easy to clean E2C aplikácie sú v možnosti použitia najširšie. Familiárne ich môžeme prirovnať k tzv. non - stick povrchom, ktoré poznáte z kuchyne pri panviciach. Umožňuje Vám napr. usmažiť vajíčko bez pripálenia. Vieme pripraviť a nakombinovať množstvom metód vlastnosti povrchu od hydrofóbnych, hydrofilných, oleofóbnych, oleofilných, extra jemných povrchov ... atď a zabezpečiť tak úsporu Vášho času a peňazí. NANO E2C funkcie sú použiteľné v širokom meradle napr. skle, keramike, kovoch, plastoch, trecích motor. komponentoch, valec v tlačiarni, vstrekovacích formách, pri ochrane sanitárnych predmetov bežnej potreby (umývadlo, vaňa,sprchový kút ).... E2C predstavuje porovnateľnú náhradu pre rôzne povrchy k tzv. výrazu non - stick.

Hydrofilné aplikácie a aj prevedenia "proti zahmlievaniu" sa vyznačujú schopnosťou "viazať vodu" a ich prostredníctvom sa na povrchu vytvára hydrofilný nano film. Konduktívne vrstvy pohlcujú teplo a vedú elektrické impulzy bez vplyvu napr. na priehľadnosť skla. Hydrofilné aplikácie milujú vodu a nenávidia nečistoty v exteriéry. Určité prevedenia mám umožňujú dosiahnuť "anti zahmlievanie efekt" napr. na zrkadlách, v automobiloch ,sklenených alebo plastových plochách atď. Hydrofilné vlastnosti dosiahneme aj v textile, hovoríme, že ide o tzv. funkčné pradlo, ktoré absorbuje kvapaliny a vyschne v krátkej dobe.

Zaujímavou kategóriou je tzv. povrch bez obtlačkov a šmúh. Či sa jedná o vysoko kvalitný nerezový povrch alebo povrch skla, obtlačky prstov sú nevkusné a viditeľné. V profesionálnom sektore, ale aj v domácnosti sa kladie dôraz na zachovanie a údržbu povrchu s menšími finančnými nákladmi. Zušľachtením povrchu "bez ob tlačkov" dosiahnete údržbu napr. vysokolesklého nerezu iba pretretím napr. handričkou. Obe Nano vrstvy pre kovy i sklo sú uplatniteľné v architektúre i DIY sektore a jemný povrch udržia dlhodobo zachovalý.

Skutočná pravda :

Hydrofóbne aplikácie a systémy (vodu a nečistoty odpudzujúce vlastnosti s tzv. Lotus efektom) zanechajú na povrchu vždy po vysušení kvapiek malé zostatky "bodky"(ako zostatok nečistoty z hmoty kvapky, ktorý sa dá podstatne ľahšie odstrániť).
Fotokatalytické aplikácie a systémy pôsobia a sú účinné iba na organické nečistoty, nie na anorganické nečistoty (vodný kameň, soli). Fotokatalytické aplikácie pôsobia len za prítomnosti UV žiarenia, nevyužijú sa v interiéry, ale iba v exteriéry (výškové budovy).

Neexistujú žiadne univerzálne nano systémy a aplikácie pre všetky využitia a povrchy v jednom prípravku !

Neexistujú žiadne aplikácie, ktoré by úplne odstránili a vylúčili čistenie !!! (Easy to clean, dosnt mean never clean!!! )

Napriek tomu sa na trhu začnú a budú stále objavovať komerčné "samočistiace",krátkodobé "Lotus efekt aplikácie", ktoré sľubujú zázraky na počkanie a sú určite na "všetko". Samozrejme sľubovaný výsledok sa nedostaví v prezentovanej účinnosti, kvalite a trvácnosti a zákazník je sklamaný. Preto si reálne zvážte , čo chcete zušľachťovať, od akej firmy a aké prípravky ( odporúčame s certifikátom) nakúpite.

Výhody používania NANO E2C prípravkov :

 • vodný kameň , ani nečistoty sa neprichytávajú na povrchu
 • menšie zaťažovanie životného prostredia chémiou
 • dlhodobá účinnosť a ochrana povrchu v rokoch
 • pekný a čistý povrch po dlhý čas
 • netvoria sa tiahle vodné mapy
 • chráni pred koróziou skla
 • dlhšie čistiace intervaly údržby
 • chemická väzba na povrch
 • ľahšie čistenie a údržba povrchov
 • znížené použitie a spotreba chemikálií
 • agresívne čističe sú zbytočné
 • šetríme Váš čas a peniaze


© 2006 Copyright Nanotrading® s r.o. Všetky práva vyhradené.