NANO E2C Easy to clean je určený na dlhodobú ochranu (v rokoch !) a ľahkú údržbu povrchov IBA čistou tlakovou vodou pri rešpektovaní a zachovaní pôvodných hodnôt. Už žiadna agresívna chémia, riasy, nečistoty,vodný kameň...
Nano protect, easy to clean !


To je otázka!?! Vy rozhodujete. Chráňte a zachovajte si nový vzhľad, povrch Vášho majetku a vecí takmer v pôvodnom stave aj po dobu niekoľko rokov.

Chráňte si svoj majetok a zachovajte ho v top kondícií. Jednoducho s easy to clean!!!



Porovnanie jednotlivých povrchov "S" a "BEZ" nano vrstvy ( napr. skla) a priľnavosti kvapaliny k nim. Kvapky vody sa na ploche neroztečú , ale vytvoria charakteristický kontaktný uhol cca. 90-95 stupňov:


Porovnanie jednotlivých povrchov (kameň ,betón ,dlažba) , ich ochrany a nepriľnavosti kvapaliny k povrchu:



Porovnanie a test povrchu keramiky a dreva:


Pozrieme sa na to radšej zblízka :
Povrch pod mikroskopom nie je vôbec ideálne hladký a rovný . Jeho úpravou pomocou chemickej nanotechnológie (nano povrch ) zdokonalíme tento stav a zabezpečíme, že doteraz neobvyklé "neuskutočniteľné" charakteristiky a vlastnosti dostanú inovatívny smer. Náš nano coating systém na úrovni atómov a molekúl to dokáže:


Odstránením nedokonalosti povrchu a zapečatením mikro a nano trhlín na povrchu sa nečistoty a dokonca ani voda nedostanú a nepriľnú k povrchu pevnou väzbou , ako to bolo doteraz. Kvapky vody sa na ploche neroztečú , ale vytvoria charakteristický kontaktný uhol cca. 90-95 stupňov.


Vľavo bežný povrch obsahujúci mikro a nano póry (nechránený), vpravo zušľachtený nano povrch a nano ochrana....
Bežné poškodenie povrchu a vysvetlenie účinku väzby nečistôt, tzv. pevná väzba k povrchu :

Bežnými čistiacimi prostriedkami a najmä agresívnou chémiou sa narúša štruktúra povrchov materiálu, strácajú sa dôležité ióny z povrchu. V bežne prítomných nečistotách sa na povrchu začína usádzať hlavne obsiahnutý vápnik a horčík. Ďalšie a ďalšie ióny obsiahnuté v bežnej vode naďalej rozrušujú povrch, hromadia sa, až pokým sa na pevno v podobe uhličitanov, fosfátov,sulfátov naformujú a pevne naviažu k povrchu. Došlo k bežnému "poškodeniu povrchu" napr. skla (tzv. korózia skla). Je to nevratný, poškodzujúci a znehodnocujúci proces skla, ktorému však nano ochrana môže zabrániť. Na v podstate rovnakom a podobnom princípe funguje Nano E2C ochrana aj pre ostatné povrchy a materiály.